Přihlášení

Hledání

Nejnovější příspěvky

Rubriky

Nejnovější komentáře

  Anketa

  Sorry, there are no polls available at the moment.

  Historie

  Šermířská škola Ballestra vznikla roku 2001 jako zájmový kroužek pod Domem dětí a mládeže v Telči.

  HabermannDavid.jpg

  Jejím zakladatelem, a v prvních letech i vyučovatelem šermu byl David Habermann, který má s historickým šermem několikaleté zkušenosti. Jako například seminář u slovenského šermířského mistra Petera Kozy nebo působení v šermířské a taneční skupině L’Eredita. Od roku 2005 se na výuce šermu podílel odchovanec Šermířské školy Ballestra Zbyněk Holý a od roku 2006 také odchovanec školy Dominik Habermann. Od roku 2011 je vedoucím školy Dominik Habermann a spolu se zkušenými spolušermíři realizuje výuku šermu v Ballestře.

  Ballestra 2004

  V této šermířské škole se mohou mladí kadeti naučit základům italské šermířské školy, akrobacii nebo třeba základům divadelnictví.

  Během prvních sedmi let zde začalo s šermířským uměním téměř 50 nadějných chlapců a děvčat, ale mnohem menší část šermířů u šermu opravdu vydržela.
  Od roku 2007 se Ballestra aktivně podílí na realizovaní různého doprovodného programu na zámku v Telči a je součástí prohlídek zámku, historických slavností nebo akcí pro děti.

  V roce 2010 Ballestra (předčasně) oslavila 10 let svého působení při velice povedené akci – „Billustre Ballestra aneb Deset let ve střehu“,  které se zúčastnila velká část těch, kteří v Ballestře někdy se šermem začínali, a měla velký úspěch.

  V tomto roce se také vytvořila částečně nezávislá šermířská skupina z řad šermířů školy, která se prezentuje divadelně-šermířskými vystoupeními na různých akcích
  (viz Šermířská skupina)

  IMG_0142

  Prioritou školy bylo vždy dokonalé zvládnutí základních šermířských kroků, útoků a techniky zbraně. V dnešní době se již na veřejnosti mladí šermíři Ballestry prezentuje šermířskými ukázkami, zejména v Telči a jejím okolí.

  V roce 2013 změnila Šermířská škola Ballestra svého zaštiťovatele a provozuje výuku pod Salesiánským hnutím mládeže v Telči, v judistickém sále Sokolovny.

  Momentálně se v jejich řadách zdokonaluje v italské šermířské škola cca 20. šermířů a šermířek.